Kezdőlap Gyöngyös és Heves megye Gyöngyösön is elutasították a rabszolgatörvényt

Gyöngyösön is elutasították a rabszolgatörvényt

1135
2

Február 28-án a gyöngyösi képviselő-testület elsöprő többséggel utasította el a Fidesz rabszolgatörvényét, ezzel újabb település önkormányzata mondta ki, hogy nem kér a munkavállalókat a külföldi multiknak kiszolgáltató és kizsigerelő intézkedésből.

A gyöngyösi képviselő-testület ellenzéki képviselői túlnyomó többséggel szavazták meg a rabszolgatörvény elutasítását, ami azt jelenti, hogy az önkormányzati tulajdonban lévő gyöngyösi cégek ezentúl nem alkalmazhatják a túlórakeret emelésére vonatkozó módosításokat.

A döntés értelmében az önkormányzat a Gyöngyösön bejegyzett, illetve a településen működő gazdasági társaságok részére is javaslatot tett arra, hogy tekintsenek el a törvény alkalmazásától.

A jelenlévő képviselők közül a helyi Fidesz politikusai a rabszolgatörvény elutasítása ellen szavaztak. Őket egyedül a Jobbikból tavaly júniusban távozott, és azóta a kormánypárti szatellitalakulat Mi Hazánk Mozgalomhoz csatlakozott Bús Árpád Zsolt támogatta tartózkodó voksával.

(alfahir.hu)

 

2 HOZZÁSZÓLÁS

 1. Kedves Olvasó!
  Én megpróbáltam nyomon követni már a januári ülést is, amikor ez a Jobbik által kezdeményezett előterjesztés és javaslat – kiegészítve az Mszp-Dk-Együtt javaslatával először hivatalosan bekerült a Képviselő Testület által tárgyalandó napirendi pontok közé s időhiány miatt nem került megtárgyalásra.Sajnálatos módon se pro/se kontra ezt a médiában senki nem tette közzé, avagy indokolta.
  A mostani februári Testületi Ülésen került ismét napirendre a téma – ezzel az”elvárt” hatást elérte s a”politikai állóvizet” felkavarta. Minden Város-Vezető és Frakció-vezető ill. tag az „elvárható avagy elvárt” véleményét a nagy médiának s a város lakosságának elmondta. Szerintem a Jobbik Frakció elsősorban a Párt nagy nyilvánosságban is megjelenő álláspontját fogalmazta meg, azt/ezt adaptálva a helyi viszonyokra ész érvekkel – adott esetben nem pontosan idézve az előterjesztését ám annak lényegét nem csorbítva.Az Mszp-Dk-Együtt Frakció nagyon elegánsan, már konkrétan idézte az általa/általuk megfogalmazott kiegészítő javaslatot.
  Mindkét Frakció szerintem megfogalmazta és ismertette a saját véleményét – szembeállítva a Fidesz-KDNP Frakció frázisokkal teli, országosan hangoztatott összeborulást mint érvet hangoztató véleményével.Természetesen megpróbálkozott a kormánypárt a már korábban is hangoztatott „nincs is olyan mint túlóra-törvény” illetve „hol tette közzé a Kormány hatályba lépést” indokolással s ezzel megpróbált olyan látszatot kelteni miszerint „nincs is a gyakorlatban miről beszélni” gondolatot hangoztatva. Amikor azonban szembesült azzal az érvvel, miszerint (ha jól emlékszem) „nem került a Szakszervezetekkel egyeztetésre” illetve „nem kérték ki a munkavállalók véleményét” már nem igen tudott mondani semmit s ez amikor „nem került egyeztetésre a legnagyobb Munkaadókkal/Multikkal” már elfogyott az ellenérv anyaguk.
  Saját szubjektív véleményemet mondva, nagyon érdekes lett volna a 2019-s Költségvetés konszenzusos Grémium általi elfogadása, ha ez a téma/tárgy már januárban a Testület elé kerül.
  Saját véleményemet mondva ismét, nagyon érdekes volt több testületi tagnak azon véleménye az Egyéni Körzetek fejlesztési feladatairól és azok költségeiről;miszerint ha nem fogadja el a másik két frakció ezen konkrétumokat akkor nem fogja(k) megszavazni ill. tartózkodni fog a város költségvetésének szavazásakor. Nem lehet „véletlen”,hogy ez a Város Képviselő-Testületében legkisebb Kormánypárti-frakció 3 tagja véleménye volt – akik közül 2 tagnak nincs egyéni körzete.Ahogy Ők szokták Magukat aposztrofálni – az egész város problémájával foglalkoznak s nem az egyéni körzetekével.
  Az csak eretnek gondolatként vetődött fel bennem, miszerint a Fidesz-Kdnp Frakció miért nem tett írásos kiegészítést,véleményt,állásfoglalást írásban a napirendi előterjesztéshez. Jogi és SZMSZ szerint lehetett volna ezzel élni – igaz ez gyorsan visszakereshető pro/kontra.
  Én azért nem tartom felejthetőnek azt a Kormánypárti Város-Vezetői – bő 3 hónappal ezelőtti nyilatkozatot – miszerint (nem pontosan idézve) ennek a városnak a fejlődéshez,haladáshoz Kormánypárti Vezetőre és Kormánypárti többségű Képviselő Testületre van szüksége. Azt sem tarthatom felejthetőnek amikor a médiában (riportban) csak annyit tudott felhozni a kormánypárti frakció prominens helyi vezetője, miszerint „nincs is olyan mint túlóratörvény”.A fentieket figyelembe véve Városunkban,Gyöngyösön már a gyakorlatban, a médiában 3 hónappal ezelőtt elkezdődött a kampány.Az már csak helyi sajátosság, hogy ez, illetve az ezekre adott ellenzéki válasz/reagálás mennyire jutott el a város lakosságához,szavazóihoz.
  Ismét csak saját véleményemet fogalmazom meg, miszerint az ellenzéknek jobban kellene élnie a média adta/kínálta lehetőséggel s nem tartom/tartanám ördögtől való/eretnekségnek ha erre a Facebook-t is kihasználná.
  Természetesen ez esetben nagyon figyelve a közösségi háló adminjaira pro/kontra.
  Nekem a mai(2019.március 01.)napon „hiányzott” a média objektív tájékoztatása ebben a tárgyban/témában – mert meg sem jelent sem az írott,sem az elektronikus, sem a Rádió ill. Televízióban még az sem,hogy személyeskedéstől sem mentes „eszme és érvcsere” volt a Város-Vezetői és a Frakció-vezetők és tagok között. Ezt a véleményemet kiegészítem azzal, miszerint ha a Grémium konszenzussal elfogadta a 2019-s Évi Költségvetést – azt még az elfogadás napján legalább a Város Oldalára avagy Honlapjára feltéve közzé kellett volna tenni.(Akár a szavazat aránnyal). Ezen a téren nagyon sokat és nagyon gyorsan kellene tanulnia az ellenzéknek a kormánypárti média cunamira felkészülendő.Nem elfelejtve azt miszerint addig lehet mindent hangoztatni amíg elhiszi a lakosság…(Az ellopott kabát effektus)

 2. Kedves Olvasó!
  Én megpróbáltam nyomon követni már a januári ülést is, amikor ez a Jobbik által kezdeményezett előterjesztés és javaslat – kiegészítve az Mszp-Dk-Együtt javaslatával először hivatalosan bekerült a Képviselő Testület által tárgyalandó napirendi pontok közé s időhiány miatt nem került megtárgyalásra.Sajnálatos módon se pro/se kontra ezt a médiában senki nem tette közzé, avagy indokolta.
  A mostani februári Testületi Ülésen került ismét napirendre a téma – ezzel az”elvárt” hatást elérte s a”politikai állóvizet” felkavarta. Minden Város-Vezető és Frakció-vezető ill. tag az “elvárható avagy elvárt” véleményét a nagy médiának s a város lakosságának elmondta. Szerintem a Jobbik Frakció elsősorban a Párt nagy nyilvánosságban is megjelenő álláspontját fogalmazta meg, azt/ezt adaptálva a helyi viszonyokra ész érvekkel – adott esetben nem pontosan idézve az előterjesztését ám annak lényegét nem csorbítva.Az Mszp-Dk-Együtt Frakció nagyon elegánsan, már konkrétan idézte az általa/általuk megfogalmazott kiegészítő javaslatot.
  Mindkét Frakció szerintem megfogalmazta és ismertette a saját véleményét – szembeállítva a Fidesz-KDNP Frakció frázisokkal teli, országosan hangoztatott összeborulást mint érvet hangoztató véleményével.Természetesen megpróbálkozott a kormánypárt a már korábban is hangoztatott “nincs is olyan mint túlóra-törvény” illetve “hol tette közzé a Kormány hatályba lépést” indokolással s ezzel megpróbált olyan látszatot kelteni miszerint “nincs is a gyakorlatban miről beszélni” gondolatot hangoztatva. Amikor azonban szembesült azzal az érvvel, miszerint (ha jól emlékszem) “nem került a Szakszervezetekkel egyeztetésre” illetve “nem kérték ki a munkavállalók véleményét” már nem igen tudott mondani semmit s ez amikor “nem került egyeztetésre a legnagyobb Munkaadókkal/Multikkal” már elfogyott az ellenérv anyaguk.
  Saját szubjektív véleményemet mondva, nagyon érdekes lett volna a 2019-s Költségvetés konszenzusos Grémium általi elfogadása, ha ez a téma/tárgy már januárban a Testület elé kerül.
  Saját véleményemet mondva ismét, nagyon érdekes volt több testületi tagnak azon véleménye az Egyéni Körzetek fejlesztési feladatairól és azok költségeiről;miszerint ha nem fogadja el a másik két frakció ezen konkrétumokat akkor nem fogja(k) megszavazni ill. tartózkodni fog a város költségvetésének szavazásakor. Nem lehet “véletlen”,hogy ez a Város Képviselő-Testületében legkisebb Kormánypárti-frakció 3 tagja véleménye volt – akik közül 2 tagnak nincs egyéni körzete.Ahogy Ők szokták Magukat aposztrofálni – az egész város problémájával foglalkoznak s nem az egyéni körzetekével.
  Az csak eretnek gondolatként vetődött fel bennem, miszerint a Fidesz-Kdnp Frakció miért nem tett írásos kiegészítést,véleményt,állásfoglalást írásban a napirendi előterjesztéshez. Jogi és SZMSZ szerint lehetett volna ezzel élni – igaz ez gyorsan visszakereshető pro/kontra.
  Én azért nem tartom felejthetőnek azt a Kormánypárti Város-Vezetői – bő 3 hónappal ezelőtti nyilatkozatot – miszerint (nem pontosan idézve) ennek a városnak a fejlődéshez,haladáshoz Kormánypárti Vezetőre és Kormánypárti többségű Képviselő Testületre van szüksége. Azt sem tarthatom felejthetőnek amikor a médiában (riportban) csak annyit tudott felhozni a kormánypárti frakció prominens helyi vezetője, miszerint “nincs is olyan mint túlóratörvény”.A fentieket figyelembe véve Városunkban,Gyöngyösön már a gyakorlatban, a médiában 3 hónappal ezelőtt elkezdődött a kampány.Az már csak helyi sajátosság, hogy ez, illetve az ezekre adott ellenzéki válasz/reagálás mennyire jutott el a város lakosságához,szavazóihoz.
  Ismét csak saját véleményemet fogalmazom meg, miszerint az ellenzéknek jobban kellene élnie a média adta/kínálta lehetőséggel s nem tartom/tartanám ördögtől való/eretnekségnek ha erre a Facebook-t is kihasználná.
  Természetesen ez esetben nagyon figyelve a közösségi háló adminjaira pro/kontra.
  Nekem a mai(2019.március 01.)napon “hiányzott” a média objektív tájékoztatása ebben a tárgyban/témában – mert meg sem jelent sem az írott,sem az elektronikus, sem a Rádió ill. Televízióban még az sem,hogy személyeskedéstől sem mentes “eszme és érvcsere” volt a Város-Vezetői és a Frakció-vezetők és tagok között. Ezt a véleményemet kiegészítem azzal, miszerint ha a Grémium konszenzussal elfogadta a 2019-s Évi Költségvetést – azt még az elfogadás napján legalább a Város Oldalára avagy Honlapjára feltéve közzé kellett volna tenni.(Akár a szavazat aránnyal). Ezen a téren nagyon sokat és nagyon gyorsan kellene tanulnia az ellenzéknek a kormánypárti média cunamira felkészülendő.Nem elfelejtve azt miszerint addig lehet mindent hangoztatni amíg elhiszi a lakosság…(Az ellopott kabát effektus)

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét