Az adventi időszakban az üzleteket, piacokat megtöltik a vásárlók. Az egyre fokozódó ünnepi hangulatban sem szabad azonban megfeledkeznünk a legalapvetőbb vagyonbiztonsági szabályokról ezeket gyűjtötte össze a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ahhoz, hogy jogsértés ne zavarja meg a karácsonyi készülődést, kérjük a vásárlások alkalmával fordítson figyelmet az alábbiakra:
Ne hagyjon értéket gépkocsijában, az autó nem biztonságos tárolóeszköz!
Fokozottan figyeljen értékeire, ha forgalmas helyen, tömegben tartózkodik!
Értéktárgyait, iratait ne tegye kosara tetejére, táskája külső zsebébe! Azokat mindig belső zsebben vagy zárható táskában helyezze el, amelyet szorosan testközelben tartson!
Vásárláskor, az áru válogatásakor soha ne tegye le táskáját, pénztárcáját a pultra, ne hagyja a bevásárlókocsiban, vagy kosárban!
Bankautomata használata előtt ellenőrizze a kártyabefogadó, illetve a készpénzkiadó nyílás sértetlenségét! Bankkártya használata esetén PIN kódját ne írja fel olyan helyre, ahol más is könnyen hozzáférhet!
Az interneten való ajándékrendelés is járhat veszélyekkel:
Az adott webáruházban történő első vásárlás előtt célszerű elolvasni a honlapon található vásárlói bejegyzéseket. Javasolt olyan webáruházban lebonyolítani a vásárlást, amely a vásárlói visszajelzések alapján megkapta a Megbízható Bolt címet. Még akkor is érdemes így dönteni, ha az árak ott kicsit magasabbak.
A megrendelés leadásakor mindenképpen célszerű az utánvétes, azaz a termék átvételekor történő fizetést választani. Ebben az esetben, ha nem érkezik meg az áru, nem éri anyagi kár.
Amennyiben probléma merül fel a vásárlás során, panaszával a webáruház üzemeltetőjéhez emailben és postai úton is fordulhat, amelyre harminc napon belül írásban köteles válaszolni.
Fokozott figyelmet fordítsunk az idős emberek sérelmére elkövetett trükkös lopásokra:
Ezúton is szeretnénk felhívni mind az idősek, mind pedig hozzátartozóik figyelmét, ne engedjenek be idegeneket sem az udvarra, sem a lakásukba semmilyen ürüggyel!
Ne vegyenek elő pénzt a jelenlétükben, és ne is adjanak át pénzt a részükre.
Ellenőrizzék le a tényeket, amelyekre a váratlanul jelentkező idegenek hivatkoznak (pl. az unokára, vagy közszolgáltatóra). A házhoz kéretlenül érkező, különböző termékeket forgalmazó ügynökökkel is legyenek óvatosak! Bármilyen jó üzletet kínáljanak is, kérjenek gondolkodási időt, ez alatt le lehet ellenőrizni mind a termék árat, mind a termék forgalmazóját.
Baj esetén hívja a 112-es általános segélyhívó telefonszámot!
Forrás: www.gyongyos.hu